Bilgi yarışması ‘The Floor’ Türkiye’ye geliyor

atv, bilgi yarışması formatı “The Floor”un uyarlama hakkını aldı.

Talpa Studios imzalı formatın on birinci satışı; Hollanda, ABD, Fransa, İspanya, Almanya, Ukrayna, İtalya, Romanya, Macaristan ve Arjantin’in ardından Türkiye’ye yapılmış oldu.

Ranini.tv’nin haberine göre, kanal yarışma için haftalık on dört prime time bölümü planlıyor.

‘OLANAKLAR BENİ HEYECANLANDIRIYOR’

atv’nin “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında da yapımcılık görevini üstlenen Mehmet Çam, satışa ilişkin konuştu.

Çam, “Uluslararası pazar için çok uygun üretim maliyetleri ve İstanbul Havalimanı’na sadece 30 dakika mesafede bulunan merkezimiz ile “The Floor” Türkiye merkezi, uluslararası meslektaşlarımız için stratejik bir buluşma noktası olarak konumlanıyor. Bunun sunduğu olanaklar beni heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

‘KAZANAN FORMÜL YARATACAĞINDAN EMİNİZ’

Talpa Studios Küresel Dağıtım Direktörü Sebastian van Barneveld ise “The Floor”un 11 ülkeye yayılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, “atv’nin Türkiye’deki başarılı yarışma programları konusundaki kayda değer geçmişi göz önüne alındığında, doğru kanal, doğru program ve doğru yapım ekibi kombinasyonunun bu format için bir başka kazanan formül yaratacağından eminiz” diye konuştu.

The Floor’da 100 bilgi yarışması fanatiği, her biri kendi bilgi alanını temsil eden 100 eşit kareye bölünmüş dev bir LED zemin üzerinde düello yapıyor. Amaç tüm zemini ele geçirmek ve eve büyük bir para ödülü götürmek.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x