Gazeteci Sedat Bozkurt: AKP ile HEDEP arasında dolaylı bir diyalog söz konusu

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, AKP ile HEDEP arasında dolaylı bir diyalog olduğunu iddia etti.

Gazeteci Bozkurt, “HEDEP ile Demirtaş için vedalaşma zamanı mı?” başlıklı bugünkü köşe yazısında, AKP ile HEDEP arasında dolaylı bir diyalog olduğunu öne sürdü. Bozkurt, “AKP ile HEDEP arasında adı konmamış, resmi nitelik kazanmamış bir görüşme trafiğinden uzun zamandır söz ediliyor. Bu doğru. Kurumsal temsil görevleri olmayan eski siyasetçiler görüşüyorlar. Bu görüşmelerden de parti yönetimlerini haberdar ediyorlar.” dedi.

“AKP’nin yerel seçim destek modellerine; HEDEP’liler Öcalan’a tecritin kaldırılması gibi somut taleplerle karşılık veriyorlar”

Bu görüşmelerin ‘dost sohbeti’ şeklinde geçmediğini söyleyen Bozkurt, “Edindiğim bilgilere göre. AKP’nin yerel seçim destek modellerine HEDEP’liler; siyasi tutukluların serbest bırakılması, kayyum uygulamasının son bulması ve Öcalan’a tecritin kaldırılması gibi somut taleplerle karşılık veriyorlar.

HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları yerel seçimlere yönelik olası ittifakların mümkün olduğunu ama açık yapılması gerektiğini savunurken bu görüşmelerde özellikle CHP’nin kazandığı seçim çevrelerinde güçlü adaylarla çıkılması konuşuluyor. AKP ile HEDEP arasında var olan bu görüşmeler “partileri ayrı 2 eski dostun sohbetleri” muamelesi görse de bu görüşmelerde elde edilen bilgilerin iletildikleri yerler parti yönetimleri. Alınan yanıtlar da aynı yöntemle paylaşılıyor. Dolaylı bir diyalog söz konusu yani.” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x