Gece geç saatlerde Artvin’de yol kenarında park halinde duran araçlara saldıran ayılar araçları adeta parça parça etti

Trabzon ve Gümüşhane’den sonra Artvin’den de feci bir haber geldi. Son dönemlerin korkulu rüyası haline gelen ayılar bu kez Artvinde park halinde duran araçlara saldırdı. Aç ayıların hedefi haline gelen araçlar adeta parça parça oldu. Araçları parçalanan vatandaşlar yetkililerin artık bu soruna bir çözüm bulması gerektiğini ifade etii.

Artvin’in Taşlıca köyünde bulunan Hatila Vadisinde orman işçisi olarak çalışan Fahrettin Yiğit’in kamyonetine ayı saldırdı. Ormanda çalışan Yiğit geceden kamyonetini odunla yükleyip, sabahı bekledi.

ARAÇ İÇİNDE UNUTULAN YİYECEK ARACI AYILARIN HEDEFİ HALİNE GETİRDİ

Sabah kamyoneti yanına giden Yiğit gördüğü manzarayla şaşkına döndü. İçinde bıraktığı yiyecekleri fark eden ayı, kamyonetin içine girmek için araca zarar verdi. Kamyonetin camlarını kıran, sileceklerini söken ayı, aracın kaportasında bile delikler açtı. Kamyonette yaklaşık 100 bin liralık hasar oluşurken, kamyonet sürücüsü Fahrettin Yiğit, yaşadığı o üzücü anları cep telefonu ile kaydetti.

AÇ KALAN AYILAR EV ARABA DİNLEMEDEN HER YERE SALDIRIYOR

Öte yandan geçtiğimiz aylarda ayılar Trabzon’un Şalpazarı ilçesi Alaca Yaylası’nda Kemal Söyler’e ait otomobile, geçtiğimiz günlerde de Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Yücebelen köyü Livade Yaylasında park halindeki otomobile yiyecek aramak için girmiş camlarını kırmış maddi hasar vermişlerdi.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x